Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
63 posty 5198 komentarzy

Myśli nieuczesane

Torin - Ponieważ genetyka zrobiła olbrzymie postępy i stańczyków się narobiło, pójdę w Joker'a! -------------------------------------------------------------------W głowie się nie mieści, ile rzeczy trzeba mieć w dupie. Kulomb Odkrywca '15

Spalanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

http://att.neon24.pl/post/144820,zaglada-nadchodzi-w-ciszy-i-bez-pospiechu

Spalanie jest to proces chemiczny, zazwyczaj kojarzony z tlenem. W wyniku tego procesu, np węgiel łączy się z tlenem:

C+O = CO

Nie są przy tym tracone żadne masy, bo wtedy te atomy przestałyby być tlenem i węglem.

Jest to absolutnie oczywiste, pewne i niepodważalne. Sprawdzone pierdylion razy.

Do tego jest to wiedza absolutnie powszechna. Wystarczy na chemii w podstawówce, nie zajmować się pod ławką ZPT i słuchać.

W podstawówce!

Nie przeszkadza to domorosłym myślicielom, odkrywać ameryki na nowo.

Wysnuwać jakiś nowych prawd z Einsteina, czy że gdzieś im napisali, że Ziemia zwalnia, czy jest płaska i to dowód jest. Zdumiewające jest to, że ludzie, którzy nie rozumieją C+O=CO, zabierają się za poprawianie Einstaina!

Wieszczą jednocześnie koniec świata, bo w wyniku spalania paliw, tracona jest masa planety Ziemia (tak, tak, nie przesłyszeliście się), no i zguba tej planety rychła.

Matko...

Co przewidziałem wcześniej, ten analfabeta naukowy, wywijający Einstainem, regularnie mnie zwyzywał i zagroził banem.

To już końcówka:

-------------

@Torin 22:49:11
cóż, już widzę że ma Pan świadomość, że poległ w dyskusji - i próbuje skierować dyskusję na wątki poboczne,jakiś klocek, jakieś kominki, jacyś Janusze - to znany sposób, ale nieskuteczny

-----------

@Torin 15:18:16
"Nie mąć Pan jeszcze większym ignorantom od Pana w głowach, bo chłopski rozum podpowiada, że musisz wygrać w dyskusji, jak orangutan alfa."

no i sam pan widzisz, jak z ćwoka zawsze wyjdzie ćwok - choćby się pan najstaranniej maskował - nie wytrzymasz pan - i zaczniesz ubliżać

temat udowodniony: E=mc2 - jeżeli c jest stałe (a jest), a E spada -to znaczy że spada masa - m. i wszystko jasne ale nie dla zacietrzewionego głąba.

Dyskusja zamknięta -odezwiesz się pan w tym temacie jeszcze jeden raz - i ban - za trolling. A u mnie bany dożywotnie

------------

Po co to wlejam, aby pokazać mechanizm i dlatego, że on to może przecież usunąć i łgać potem na temat przebiegu sprawy - dlatego. Tak się zachowuje, każde guru potrzebujące wyznawców. To nie jest nauka.

Ubodło go do żywego, użycie zwrotu "orangutan alfa" i analfabeta naukowy uznał za uprawnione używanie zwrotów typu:

-"ćwok"

-"głąb"

I straszy dożywonim banem za..troling!

 

Ciekawe, czy gdybym zamiast napisać "orangutan alfa", użył zwrotu "guru", to reakcja byłaby taka sama?

-----------------------

To jest jedyny powód tej notki. Każdy kto skończył podstawówkę wie, czym jest spalanie, a tego wpisu nasz "orangutan alfa" nie jest w stanie zbanować. Niech sobie cenzurą straszy Jaśka, tzn wyciął go, bo mu się nie podobał. No i ma prawo, tak, tak.

W tamtej "dyskusji" wziąłem udział, bo zauważyłem, że czytelnicy nie zauważają oczywistej bzdury i raczej z myślą o nich.

Straszny jest poziom wiedzy obywateli, w dobie pierdyliona magistrów.

 

Ja też mam prawo i właśnie z niego korzystam, po jego groźbach.

Nie negocjuje z terrorystami.:))

Kłaniam

 

https://us-east-1.tchyn.io/snopes-production/uploads/2017/04/orangutan_fb.jpg?resize=865%2C452

 

KOMENTARZE

 • Ludzie się spalają na zbędnych potyczkach;
  Komentując lub blogując na Neonie musisz Torinie brać pod uwagę fakt, że większość uczestników tej "zabawy" to ludzie w bardzo podeszłym wieku. Związana z wiekiem postępująca demencja w większości nakłada na seniora wiele ograniczeń i czasem wręcz uniemożliwia normalne skontaktowanie się i zdrową wymianę poglądów. Tak więc na te ich fanaberie, fochy, czy akty agresji nie ma co zwracać szczególnej uwagi, gdyż to przeważnie nie wynika z ich złej woli, a tylko jest symptomem tej okropnej dolegliwości. Spieranie się na argumenty z "oblatanym" w temacie adwersarzem to sam mniodzio, gdyż przy otwartości umysłu można samemu się podciągnąć lub uświadomić sobie, że istnieją zaułki, w które jakimś cudem jeszcze nie próbowaliśmy się zapuszczać. Pana Tokarskiego do tej pory lub lubiłem czytać, gdyż prezentował polemiczny w stosunku do progamowej neonowej proklemlowskiej propagandy. Niestety to jego rozdęte do granic absurdu ego czyni go groteskowym, ale może nawet Biedaczysko nie zdaje sobie z tego sprawy.
 • @ Znalazl siem kolejny wykstalcony obronca Einstaina
  Drogi Torionie ze sposobu w jaki chcesz pewne osoby,pewne ideje ,pewne informacje zdyskredytiowac wynika ze wyzyn intelektualnych nigdy nie siegniesz a stac cie bedzie do konca zycia co najwyzej na taki belkot jaki zaprezentowales powyzej. Gdybym ja ci zlecal jakies zadanie na neonie 24.pl to nie zaplacil bym ci zlamanego grosza za ten mieerny popis ignorancj, jesli juz chcesz wszystkie wazne sprawy podciagnac pod problem plaskiej ziemi i osoby te wazne sprawy prezentujace do niepoczytalnych idiotow to wybacz taka prymitywna technika manipulacji moze wyjsc tylko spod piura idioty. \a skoro o Einsztajnie piszesz to bys nie polemizowal z januszem z antypodow polecam ci wykladowce fizyki na politechnice warszawskie najlepszego wykaladowcy akademickiego w rankingu studentow swego czasu Dr Janusza Kepki .Co prawda w twym malo pojetnym osrodku myslenia on tez jest starym zgrzybialym sklarotykiem [nie zyje czesc jego pamieci] Ale skoro poruszyles ten temat to sprobuj obalic jego tezy dodam rosyjscy naukowcy dlugo nie uznali teori einsztajna ktora nie wytrzymuje krytki na poziomie szkoly podstawowej. Polecam wiec ponizej material jednego z jak to nazywasz ,,januszy,, dziwne ze takie cos jak ty ktos wynajmuje do akcji dezinformacyjnych................................................................
  .TEORIA BARANA ( 5) Janusz B. Kępka Ruch absolutny i względny ...
  docplayer.pl/14488084-Teoria-barana-5-janusz-b-kepka-ruch-absolutny-i-wzgledny....
  TEORIA BARANA ( 5) Janusz B. Kępka Ruch absolutny i względny ..... dr inż. Ryszard Rębowski 1 WPROWADZENIE Zarządzanie i Inżynieria ..... Czas pracy ...
  Dziwny jest ten świat - Alberta Einsteina przekręty - Janusz B. Kępka
  www.aferyprawa.eu/.../Dziwny-jest-ten-swiat-Alberta-Einsteina-przekrety-Janusz-B-K...
  26 paź 2010 - prof. Cezar Lattes z Uniwersytetu w Campinas w Brazylii (1980 r.). ... Janusz B. Kępka -Ruch absolutny i względny, KONTRAST 1999; wyd. drugie 2004. ..... A wcześniej już Pan Einstein podmienił odległość l = ct na „czas ...
 • @jan
  Radzieccy naukowcy nie uznali teori Einsztajna co nie przeszkodzilo im zbudowac bomby termojadrowej poniewaz jej budowa nie byla wynikiem teori Ensztajna ale spostrzezeniami natury inrzynierskie
 • @Nibiru 22:28:18
  No i dobrze, ale nie może być tak, że ktoś bubla i będzie miał racje, bo ma pałkę i resztę uciszy. Szczególnie, w tak banalnej sprawie.
  -------------
  Nie odnosisz wrażenia, że oprócz efektu Lema, niestety objawia nam się zanik nauk, przynajmniej ścisłych, a banalnych, u ludności i do głosu dochodzą religie naukawe i ich piewcy?
  Tzn, abstrahuje od neona, tak ogólnie.
  I co, siedzieć cicho? Niby można.. po co mi to, tak?:))
  -----------
  Trudno mi powiedzieć, czy lubię tego autora, ani tak, ani nie. Jednak wywijanie pałką, bublając jednocześnie te rewelacje, to sympatii nie zjednuje.
  Chwycił się teraz koła ratunkowego EMC2 i sobie radosnych interpretacji dokonuje, podczas gdy w notce było o armagedonie masowym od palenia paliw kopalnych i drzewiastych drzewostanów drzewnych oraz bitumicznych.
  Natomiast rozwiązaniem sugerowanym miały być nasadzenia. Uwierzysz? Ile waży milion drzew, w porównaniu do masy planety? Weź policz, bo mnie się nie chce.. I tera gwóźdź programu, bo przecież te drzewa nie biorą sobie masy z Jowisza! Tak,dokładne. Ważą tyle samo co ziemska materia, zanim została ziemskim drzewem...
  Żeby raka nie dostał.
  I tego nie kuma ktoś, ale w Einstainach będzie grzebał, bo on tego liczyć nie potrzebuje, bo mu to wychodzi z obserwacji popielnika w kominku. Czaisz to?!

  Z praktyki fizyko-chemicznej, doszli do teorii naukawych z nuklearnej jajecznicy i banana.

  Zresztą polej..:p
 • @jan ----- nie tylko "radzieccy naukowcy nie uznali teori Einsztajna"
  Einstein się mylił - Dr Roman Szostek cz.1
  https://www.youtube.com/watch?v=OEPb2z8_1Rc
  Einstein się mylił - Dr Roman Szostek cz.2
  https://www.youtube.com/watch?v=PNRgPf0u_Pg&t=837s
  Einstein się mylił - Dr Roman Szostek cz.3
  https://www.youtube.com/watch?v=41YrOVnHrY0&t=1224s
 • @Torin 23:18:45
  Oj, jasiu, jasiu, toż oni właśnie Ajstajnem się bronią, że w wyniku spalania coś ubywa, więc jeśli jesteś z kościoła reformacji Ajstajna, to im podetniesz gałąź:D
  Luter ainstajnowy jesteś tak?:)
  Przepraszam, politpoprawność obecnie zakazuje pytać o wyznanie, ale ja zawsze taki niesubordynowany byłem, wybacz:)
  ---------------
  A bo zapomniałem.
  Radzieccy naukowcy nie musieli uznawać asterixa. Oni po prostu zajumali bombę! O ile to prościej i kto wie, pewnie taniej.
  Tak samo Burana. Oni nie musieli go liczyć i właśnie dlatego wygląda tak łudząco podobnie do.. ale nie poleciał, bo się Radek złożył. Ekonomicznie. Pewnie gdyby wpompowali jeszcze trochę szmalu, to by poleciał.
 • @ Autor
  Przyklad z ubytkiem masy ziemi w wyniku spalania czy tez jej przyrostu w wyniku nasadzen to ten sam poziom argumentacji z ktorym nie p[owinno sie polemizowac wiec to co napisalem powyze tyczy tez calej logiki twego wywodu.
 • 0 Matko...@ autor
  "Wieszczą jednocześnie koniec świata, bo w wyniku spalania paliw, tracona jest masa planety Ziemia (tak, tak, nie przesłyszeliście się), no i zguba tej planety rychła."

  - masa ziemi jest tracona , z kopalin jako ciała stałego dochodzi w wyniku procesu spalania do wytworzenia gazu CO2- prawda !!!
  - gaz ten wędruję do atmosfery, ma to wpływ na moment pędu ziemi jako ciała stałego
  -w wyniku procesu fotosyntezy (roślin) mamy przechwytywanie CO2 i zamianę w masę
  -oceany i ich rola , zakwaszenie oceanów problem związany z dwutlenkiem węgla ( przemiana fazy gazowej )

  To tak ogólnie by trochę zrozumieć proces . Mamy cykl obiegu zamkniętego i w bilansie istnieje w czasie pewna delta rozbieżności .
  A to ze ziemia zwalnia to złożony proces astrofizyczny , może też działalność człowieka https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zapora-trzech-przelomow-wywolala-spowolnienie-ruchu-obrotowego-ziemi.

  To ze kwestionujemy E=mc2 to bardzo dobrze inaczej nie było by postępu w nauce , wiadomo ze teoretyczna fizyka to forma filozofii .

  i należny bezwzględnie pamiętać :
  " poznanie jest warunkiem istnienia "
 • Sposób, w jaki oceany magazynują CO2, ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia globalnego obiegu węgla
  https://www.pmel.noaa.gov/co2/files/pmel-oa-imageee_med.jpg
  https://www.pmel.noaa.gov/co2/story/Ocean+Carbon+Storage
 • @jan 23:46:50
  Jan, tu ziemia!

  Nie dostąpiłeś wyżyn intelektualnych, bo sobie obejrzałeś Ruch absolutny i względny produkcji Janusza B. Kępki, obejrzałbyś lepiej Piękny umysł, albo pi.
  Zła wiadomość jest taka, że to jest nauka, więc się raczej nie dostępuje natchnionych wyżyn, szczególnie w doświadczalnej. Księgi święte nie istnieją.
  -------------------
  problem płaskiej ziemi nie istnieje, a mnie nikt absolutnie nic, za to skrobanie nie płaci. Może szkoda, cholera:/
  Zawsze jakiś grosz, a tak za darmo tyram.
  --------------
  O januszach, mirkach oraz sebixach, znowu bez składu i ładu wypisujesz bezedury. Wyjaśnię Ci to.
  Otóż w inkryminowanej notce innego autora, padło to określenie, w kontekście niewłaściwego montażu kominka. Więc żegluj dalej po bezmiarach..
  ---------------
  No i ziemia, jasiu, hallo!
  To Pan Tokarski postawił tezę przy której, jest łaskaw, się upierać grożąc pałką.
  Teza brzmi:
  W wyniku spalania paliw kopalnych, spada masa Ziemi i zejdzie z orbity i buum. Soon..
  Natomiast, akurat mua (czyli ja), nieśmiało oponowałem, że nie.
  ---------------

  O ile dobrze pojąłem, to Ty nie tylko jesteś z kościoła asterixa zreformowanego, ale jesteś Płaskoziemcą, tak?
  No miło poznać, trochę o was słyszałem, ale chyba jeszcze nigdy żadnego nie spotkałem:)
 • @Witkacy 23:56:00
  "- masa ziemi jest tracona , z kopalin jako ciała stałego dochodzi w wyniku procesu spalania do wytworzenia gazu CO2- prawda !!!"

  Część węgla kamiennego o stałym stanie skupienia, przereagowuje w gazy CO2,CO, o gazowym stanie skupienia. Chyba, że się je skropli to są w ciekłym, albo zamrozi to stałym. Prawda, ale masa ziemi nie jest tracona.
  ---------------
  "- gaz ten wędruję do atmosfery, ma to wpływ na moment pędu ziemi jako ciała stałego "

  Dlaczego. Tzn dlaczego twierdzisz, że moment pędu, dotyczy tylko ciał stałych, a nie mas?
  ----------------
  "-w wyniku procesu fotosyntezy (roślin) mamy przechwytywanie CO2 i zamianę w masę "

  Niestety nie, albo nieszczęśliwe zwroty, albo brak zrozumienia.
  Fotosynteza sprawia, że zawarty w CO2 węgiel, jest przechwytywany do ich budowy, a gazowy tlen uwalniany.
  Masy się nie zmieniają, węgiel w organizmach foto i uwolniony tlen, mają tą samą masę, którą miały wcześniej jako CO2.
  Jeśli koniecznie dalej się chcesz upierać, zgodzę się, że w wyniku fotosyntezy część masy CO2 zmieniło stan skupienia na stały, ale nie zmienione są masy.
  ---------------------------
  "-oceany i ich rola , zakwaszenie oceanów problem związany z dwutlenkiem węgla ( przemiana fazy gazowej )"

  Oceany są prawdziwymi "płucami planety" nie lasy deszczowe. Oceany chodzą w automacie: im większe stężenie CO2, temperatury i nasłonecznienia, tym bardziej wydajny proces rozkładu CO2. Zakwaszenie może zakłócić proces, tak samo zasadowienie, czy odcięcie od słońca.
  -------------------
  "A to ze ziemia zwalnia to złożony proces astrofizyczny"

  Oczywiście, że tak i trwa miliony lat, a Slońce będzie gasło 6miliardow, o ile te przygłupy z ołówkami czegoś nie pomyliły znowu.
  ------------------------------------------
  To ze kwestionujemy E=mc2 to bardzo dobrze inaczej nie było by postępu w nauce , wiadomo ze teoretyczna fizyka to forma filozofii .

  Tak, no to właśnie przypomina radosne filozofowanie, tylko wtedy trzeba to przyznać, a nie twierdzić, że PRAWDA do tego NIEPODWAŻALNA, bo ban.
  Proszę Pana, radośnie kwestionować asterixa można, bo to wolny kraj, ale żeby to było na poważnie, to trzeba sfalsyfikować naukowo i tu zdaje się pojawiają się schody..
  Przypomnę może, że fizyka atomowa nie jest moją mocną stroną. Nie zajmuje się reaktorami atomowymi, nawet żadnego nie lizałem nigdy. Przykro mi.
  Więc ja nie jestem wyznawcą Konserwatywnego Kościoła Asterixów.
  Pozatym skoro - filozofia, to też uważam, że asterix się mylił:
  - Bóg gra w kości, tylko oszukuje, wypada na kościach, to co on chce.
  - Są prędkości większe niż światło
  Zresztą w wypadku tej drugiej wypowiedzi, nie wiadomo, czy biedny asterix to powiedział.
  Mógł powiedzieć np:
  "Nie ma większej prędkości niż światło, bo jej nie zaobserwowano."
  I wtedy nasz mały przyjaciel miałby rację, ale jakaś podła i tępa dziennikarzyna skróciła jego wypowiedź do: "Nie ma większej prędkości niż światło".
 • Autor
  Już zdarzyło mi się spotkać inżyniera, który twierdził, że w akumulatorze następuje rozkład wody na tlen i wodór.

  A co do prawa Einsteina E = mc2 to wielu tak myśli że z byle kamienia mogą mieć energię.
  Oczywiście bzdura, bo to musi być energia reakcji jądrowych. Masa która w tym wzorze występuje to tylko ubytek masy substancji radioaktywnych które w niej uczestniczą.
  Oczywiście z reakcjami chemicznymi jest inaczej, bo w nich mamy prawo zachowania masy, a więc i stan energii jądrowej się nie zmieni. Zwykle zmienia się np. energia cieplna, ale to już opisują inne wzory.
 • @miarka 01:05:09
  No cóż wydziela się..:))

  Ja spotkałem się z przypadkiem, że technik mechanik z maturą, pytał mnie o olej w sprzęgle. Oo!
  Na początku myślałem, że sobie ze mnie jaja robi, ale nie na serio.
  Nawet jak mu zszokowany powiedziałem, że to raczej rzadkość mokre sprzęgło i to raczej w potworach, niedowierzał mi:))
  Ale lubię go:)
 • @miarka 01:05:09
  "Już zdarzyło mi się spotkać inżyniera, który twierdził, że w akumulatorze następuje rozkład wody na tlen i wodór."
  ------------- i miał rację !
  https://mlodytechnik.pl/eksperymenty-i-zadania-szkolne/chemia/5630-elektroliza
  w cenie jest myślenie !!!
 • @Torin 01:24:55
  "Ja spotkałem się z przypadkiem, że technik mechanik z maturą, pytał mnie o olej w sprzęgle. Oo!"

  Tak skrzynie automatyczne posiadają sprzęgła i są w oleju jak również
  często motocykle https://warsztat.pl/artykuly/motocyklowe-sprzeglo-mokre-wady-i-zalety,50766

  "Dlaczego. Tzn dlaczego twierdzisz, że moment pędu, dotyczy tylko ciał stałych, a nie mas?"
  - to podaj mi moment pędu w gazie , nie mylić gazu - musi być ciało sztywne ! Ziemia jako planeta bez atmosfery może być w uproszczeniu zaliczana za ciału sztywne mi to ze posiada wodę w oceanach ze względu na jednostajny ruch obrotowy .
  Ziemia jako planeta bez atmosfery !
  - masa ziemi jest tracona , z kopalin jako ciała stałego dochodzi w wyniku procesu spalania do wytworzenia gazu CO2- prawda !!!
  Ale jeszcze raz bilans jest w granicach zera ! przy procesach które zachowują równowagę , tak zwane sprzężenie zwrotne kompensacyjne.

  "Niestety nie, albo nieszczęśliwe zwroty, albo brak zrozumienia.
  Fotosynteza sprawia, że zawarty w CO2 węgiel, jest przechwytywany do ich budowy, a gazowy tlen uwalniany."
  a właśnie ze Tak - tlen jest tu bez znaczenia .fotosynteza - uwalnianie tlenu do atmosfery i spalanie pobieranie tlenu z atmosfery . Z węglowodorami tworzona jest również woda uznawana jako ciało sztywne przy pewnych uproszczonych założeniach (temperatura ! rożnie - para wodna lód) https://pl.wikipedia.org/wiki/Bry%C5%82a_sztywna
 • @Witkacy 01:45:13
  W trakcie poboru prądu z akumulatora, na elektrodach zachodzą następujące reakcje chemiczne:
  anoda – utlenianie:
  Pb + SO4 = PbSO4 + 2e (E° = 0,356 V)
  katoda – redukcja:
  PbO2 + SO4 + 4H +2e = PbSO4 + 2H2O (E° = 1,685 V)

  Na obu elektrodach w trakcie poboru prądu wydziela się siarczan ołowiu(II) (PbSO
  W trakcie ładowania zachodzą dokładnie takie same reakcje, tyle że w drugą stronę.

  Tylko nie jestem pewny. Chyba do elektrolizy wody też dochodzi. Przynajmniej częściowo, jednakże praca aku nie polega na rozbijaniu wody prądem.
  --------------------------------

  Wiedziałem, że ktoś to zrobi!:))
  No widzisz, a mój kolega technik mechanik tego nie zrobił, bo nie robi w propagandzie, zamiast tego się spłonił.

  Nie! Absolutna większość samochodów osobowych, ma sprzęgła suche i nie trzeba wydziwiać, że nie prawda, bo se znajdziesz jakiś motór, koparkę, kamaza, czy zamiast rozmowy o manualach zboczysz sobie na temat automatów, żeby tezę ratować;)
  W przeciwnym razie, proszę o wykaz marek i modeli. Może być trzech samochodów osobowych, popularnych, a nawet tych rzadkich, w manualu, produkowanych w latach 1980-2356. Sucham:p
  Sie czegoś dowiem, człowiek całe życie się uczy..

  A jak już koniecznie chcesz wiedzieć, to rozmowa odbyła się z moim druhem technikiem mechaniki samochodowej, nad cinkłeczento i nie zgadniesz! W manualu! I nie zgadniesz, odkrycie! Sprzęgło było suche..:))
  --------------------------

  Hmm..
  Dla mnie moment pędu jest związany z masą, a nie stanem skupienia.
  Może się mylę? Hmm..

  "Ale jeszcze raz bilans jest w granicach zera ! przy procesach które zachowują równowagę , tak zwane sprzężenie zwrotne kompensacyjne."

  Tu się zgadzamy. Do tego masa całej atmo, to jest pici kłak, w całej masie Ziemi.

  Masa nie jest tracona, będę się upierał:)) Powiedz mi co ze swej masy traci gazowy gigant, to pogadamy i też się kręci, nie:)
 • @ autor - czlowieku o przewrotnym klamliwym umysle
  piszesz ,,,O ile dobrze pojąłem, to Ty nie tylko jesteś z kościoła asterixa zreformowanego, ale jesteś Płaskoziemcą, tak?, otoz nie jestem wyznawca plaskiej ziemi jak prubujesz mi bezwstydnie wmowic i z zadnej mojej wypowiedzi to nie wynika twoja wlasnie perfidia jasno jest widoczna na tym przykladzie proby przyklejenia mi wizerunku pogladu o plaskosci ziemi . Doskonale wiem czego dotyczy dyskusja baranie,twoja perfidia polega na tym ze zeczywisty blad logiczny pana Tokarskiego wywlekles jako argument na obalenie wszelkich nowych koncepcji i spojrzen na problemy bo niby tacy niedouczeni ludzie jak pan Tokarski je tworza. fakt jaki wyciagles na uzasadnienie swych pokretnych insynuacji jest oczywisty dla kazdego ucznia szkoly podstawowej i to ze ktos w dyskusji popelnil w pospiechu taki blod logiczny wcale nie znaczy ze utrzciwy czlowiek ma wykozystywac ten blad do obalenia kazdej watpliwosci czy proby krytuycznej analizy rzeczywistosci sformulowanie jakie adresujesz do mnie cyt ,,wruc na ziemie ,,zadedykuj swej intelektualnej mialkosci. Co do radzieckiej bomby jadrowej,to ze powstala najprawdopodobniej na skutek przecieku informacji wiem od dziesiecioleci wiec nie musisz popisywac sie wiedza w tym zakresie ,,chodzilo o to ze bomba jako metoda wyzwolenia energi byla produktem inrzynierskich spostrzezen a nie konsekwencja teori Ensztajna to bylo glowne przeslanie zdania jakie urzylem. dyskusja ztoba jest niestety malo twurcza wiec ja na tym zakoncze
 • @autor
  Piszesz , Nie dostąpiłeś wyżyn intelektualnych, bo sobie obejrzałeś Ruch absolutny i względny produkcji Janusza B. Kępki, obejrzałbyś lepiej Piękny umysł,,, Ta to sa wlasnie wyzyny intelektualne rozumiec to ze to co tzw wiekszosc uznaje za objawiana prawde jest zwykla bajka dla idiotow,zauwaz ze setki tysiac idiotow konczac studia ruznych kieronkow nie jest wystarczajaco dijzala intelektualnie by zakwestionowac te bajki i powtarza je do konca swego marnego aktorsrwa tak jak ty tym wpisem. powyszszym zdaniem prubujesz sprowadzic Dr fizyki Janusza kepke do poziomu tluwszczy jakiej jestes czescia ,tymczasem nie siegasz mu do piet. Proponujesz mi w zamian obejzecz piekny umysl, wwsadz go sobie w najdalsze miejsce......... wlasnie tacy jak Dr Kepka sa tym pieknym umyslem ci ktorzy prawde glosza mimo przeciwnosci ze strony powtarzaczy klamstwa takich jak ty. Czlowiek ktory ktory ma iodwage przeciwstawic sie powszechnie uznanym klamstwu tzw Teori wzglednosci a takim byl Dr Janusz Kepka nie jest czlowiekiem twego pokroju i twojej klasy intelektualnej dlatego lekcewarzace sformulowanie jakiego urzyle w stosunku do niego swiadczy tylko o twej poprawnej plebejskosci [od plebsu]
 • @jan 08:32:42
  "jesli juz chcesz wszystkie wazne sprawy podciagnac pod problem plaskiej ziemi i osoby te wazne sprawy prezentujace "

  Przepraszam, że Cię zaliczyłem do kościoła płaskoziemców, ale piszesz tak niechlujnie, bez polskich znaków, z błędami ortograficznymi i gramatycznymi, że czuje się trochę mniej winny. Teraz po tej twojej tyradzie, popełniłem trud rozwikłania, czy Ty pisałeś, że należysz, czy pisałeś, że nie należysz.
  Dalej pewności nie mam, ale przyjmuję twoją deklarację, że nie.
  Więc tylko kościół asterixa alternatywnego.
  ---------------------
  "Doskonale wiem czego dotyczy dyskusja baranie,twoja perfidia polega na tym ze zeczywisty blad logiczny pana Tokarskiego wywlekles jako argument na obalenie wszelkich nowych koncepcji i spojrzen na problemy bo niby tacy niedouczeni ludzie jak pan Tokarski je tworza."

  Bredzisz dalej janek.
  "zeczywisty", co to jest? rzeczywisty? Czyli oczywisty, tak?
  I nie błąd, bo się przy tym upiera!
  I nie logiczny, tylko luki w wiedzy wielkości niagary i wielkiego kanionu razem wzięte.
  Nie manipuluj kajtek.

  Natomiast notka jest o spalaniu, nie mam bladego pojęcia, ile jeszcze astrologii powymyślaliście i nie zajmowałem się ich obalaniem.
  ----------------------------------

  " to ze ktos w dyskusji popelnil w pospiechu taki blod logiczny"

  BESZCZELNY KŁAMCA JASIU, nos ci rośnie pinokio?
  Pan Tokarski, te swoje herezje obwieścił w obszernej notce, potem pod notką w dyskusji, nie chciał się z tego ani wycofać, ani zrozumieć swoich błędów, w końcu samowładnie stwierdził, że "wygrał dyskusje", gdy orangutanowi wyjaśniłem, że niczego nie wygrał, to zagroził BANEM.
  Ty prymitywny oszuście.
  Przepraszam, to jakaś twoja rodzina, czy z tego samego zboru asteriksów alternatywnych, że tak łżesz?
  ----------------------
  "Co do radzieckiej bomby jadrowej,to ze powstala najprawdopodobniej na skutek przecieku informacji wiem od dziesiecioleci wiec nie musisz popisywac sie wiedza w tym zakresie ,,chodzilo o to ze bomba jako metoda wyzwolenia energi byla produktem inrzynierskich spostrzezen a nie konsekwencja teori Ensztajna to bylo glowne przeslanie zdania jakie urzylem."

  no to sprawdźmy co napisałeś:

  "Radzieccy naukowcy nie uznali teori Einsztajna co nie przeszkodzilo im zbudowac bomby termojadrowej poniewaz jej budowa nie byla wynikiem teori Ensztajna ale spostrzezeniami natury inrzynierskie"

  Jasio pinokio vs jasio pinokio..

  Nie, amerykanie nie zbudowali bomby atomowej, na podstawie "inrzynierskich spostrzezen" radzieckich naukowców.
  Skoro wiesz, że rosjanie ZARĄBALI bombę,
  to wiesz, że amerykanie zbudowali ją na asterixie, wiesz kto był szefem programu i cała reszta. Nie ma tam ani jednego rosyjskiego naukowca.
  Kolesiowi na takich wyżynach intelektualnych nie trzeba tego tłumaczyć, a skoro on to wszystko wie, to:
  ŁŻE w żywe oczy i manipuluje!
  ------------------------

  "Ta to sa wlasnie wyzyny intelektualne rozumiec to ze to co tzw wiekszosc uznaje za objawiana prawde jest zwykla bajka dla idiotow,zauwaz ze setki tysiac idiotow konczac studia ruznych kieronkow nie jest wystarczajaco dijzala intelektualnie by zakwestionowac te bajki i powtarza je do konca swego marnego aktorsrwa tak jak ty tym wpisem."

  Ogłaszam konkurs na tłumaczenie, na polski z jasiowego!
  Po ostatnim oskarżeniu, że zaliczyłem jasia do niewłaściwego kościoła, nie podejmuje się polemiki z tak niejasnym fragmentem.
  ------------------------------------------------

  Jak już nadmieniałem wcześniej, o czym niezborny jasio może nie wiedzieć:
  Na internetach, a szczególnie jutubach, jest prawdziwy wysyp szarlatanów używających języka pseudonaukowego, zamiast kaleczyć sobie mózg ich wypocinami, lepiej obejrzeć coś fabularnego np "Piekny umysł". Też do dupy, ale mniej.

  A ten bohater dzielnie, odważnie, przeciwstawiający się obowiązującej nauce, ponieważ ma tytuł doktora, którego z pewnością nie kupił razem z Olkiem na bazarku, doskonale sobie zdaje sprawę, jak zostać SŁAWNYM OBJAWIENIEM w dziedzinie fizyki.
  Obalając naukowo twierdzenie guru fizyki niejakiego asteriksa, dostanie: nobla, kasiorę, panienki, górę koksu z DIA i taaaakie wielgaśne laboratorium, bo wszyscy będą myśleli, że jak on taki kumaty to zrobi to czego nie mógł asterix - TEORIA UJEDNOLICONEGO POLA. Tak to chyba się nazywa.
  Podobnież, śnięty gral.
 • @ Autor
  "Wieszczą jednocześnie koniec świata, bo w wyniku spalania paliw, tracona jest masa planety Ziemia (tak, tak, nie przesłyszeliście się), no i zguba tej planety rychła.

  Matko..."

  Cóż począć ;-DDDDD

  Ukłony

  Oczywiście 5*
 • Torin
  Taki duży chłopak i jeszcze nie zauważyłeś, że na NEon24 pojawiają się takie "blogerskie" meteory wszystko wiedzące, dla których ostatecznym argumentem jest ban? Taka formuła portalu. Wyluzuj :)

  Przeczytałem wszystkie komentarze pod rzeczoną notką i choć nie mam zielonego pojęcia o dyskutowanej materii to łatwo dostrzegłem Twoją cierpliwość i kulturę dyskusji. Tak trzymaj.

  Pozdro
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:21:42
  Ależ jestem luźny, już Nibiru mi pisał, żebym wyluzował:)
  Po prostu, jak mnie człowiek, który całkowicie nie ma racji, próbuje zbanować, to się dzieje takie coś.
  Myślę również, że on dawno zrozumiał już swój błąd, ale za chiny ludowe się nie poprawi. Dlaczego?

  Tu też jak widzisz, było o spalaniu i poszło w asteriksy;p

  Witkacy dość ciekawie prawi. Tzn zastanawiający jest ten moment pędu..
  -----------
  Pozdro Jasiek!:)
 • :)))
  Torin...chwyciłem się za głowę, bo doszło do mnie ile to już tej matki ziemi puściłem z dymem w swoim krótkim życiu :))

  btw...Tokarski to już ma wszystkich chyba zbanowanych...nie będzie miał człek wnet gęby do kogo otworzyć :))

  Ja wiem skąd ta teoria Tokarskiego...

  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_KNxhRzxBU8vumBiukPpUp7PxPOdn8JLv,w400.jpg

  https://pobierak.jeja.pl/images/4/5/5/325341_ekologia-wazna-rzecz.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:21:42
  he he...""blogerskie" meteory wszystko wiedzące"...:)))))
 • @trybeus 13:55:33
  No i jakby nie "paczył", masa się zmniejsza diametralnie :))))))
 • @trybeus 13:55:33
  Produkuje się miszczu na nowo widzę i teraz już leci po bandzie bez krępacji, jednak mógłby chociaż wdzięczniej kłamać. Nie tak topornie!

  Tera orangutan alfa, w napadzie furii, nożami będzie nas dźgać, wcześniej chciał mi klocka na nogę zrzucać:))

  No i kompromituje się dalej, nawet nie naukawo.
  Będzie sadził nie miliony, tylko kwadryliony drzew i to będzie w pytę kilkogramów. Pewnie jakieś:
  0,000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001% masy Ziemi,
  ale nie to jest najlepsze.
  Najlepsze jest to, że te drzewa, zapewne ciężkie (bo on, ciężkie sadzi), będą z materii Ziemi, więc niestety masa Ziemi nie wzrośnie, ani o gram.

  Wiecie co, gdyby on nie był taki chamski prostak i kłamca, to było by mi go szkoda. Serio.
  Teraz wsiada na nowego konika - ocipienie, mu w telewizji pokazali.

  https://us-east-1.tchyn.io/snopes-production/uploads/2017/04/orangutan_fb.jpg?resize=865%2C452
 • @trybeus 13:59:24
  No.
  Niektórzy nawet dochodzą do rangi "Misjonarza" :)))))))))
  Ale to już nie u nas...
 • @Witkacy 01:45:13
  Nie kolego, nie miał racji. Pewnie i on czytał ten lub taki artykuł ale dotyczący innych przypadków elektrolizy.

  Tu chodziło o zwykly akumulator samochodowy - o to dlaczego trzeba dolewać wody destylowanej.
  Prawidłowa odpowiedź jest, że woda paruje bo wytwarza się w akumulatorze ciepło. Nawet może się wygotowywać bąblami pary wodnej.
 • @Torin 02:34:35
  "Chyba do elektrolizy wody też dochodzi. Przynajmniej częściowo, jednakże praca aku nie polega na rozbijaniu wody prądem".

  Dobrze mówisz. Zaangażowane w ten proces cząsteczki chemiczne maja pewną okresloną średnią prędkość i energię. Do drobnych reakcji rozbicia wody na tlen i wodór zapwene dochodzi, bo niektóre cząsteczki muszą mieć energię większą od średniej (ruchy Browna).
  Problem, że to są tylko śladowe, "teoretyczne" ilości. Wody z tego tytułu na pewno dolewać nie trzeba.
 • @Torin 23:18:45
  Osobiście traktuję komentowanie na blogach jako rodzaj rozrywki, gdzie czasem, ktoś poruszy ciekawy temat lub zasygnalizuje, że to co do tej pory obowiązywało za poprawne ulega zasadniczej rewizji. I wtedy jest powód, jeśli temat jest dla mnie rajcujący, aby zgłębić taki wątek. Ale jak życie mnie nauczyło nie należy być zbyt pewnym niczego, gdyż dawniej obowiązujące dogmaty nieraz zastąpiono zauktualizowanymi, a niektórą wiedzę człowiek przyswoił bardzo pobieżnie czy wręcz zapomniał istotne jej elementy i jaki jest sens upierania sie przy swoich pewnie nieco zwietrzałych "racjach". To po prostu dziecinne. Fakt, że może się znaleźć ekspert siedzący zawodowo i na bieżąco w temacie, to wtedy powinien się jako taki przedstawić, ale też z pokorą wysłuchać opinii "kucharki" i "szewca", bo czesto ludzie spoza branży miewają nieskażony i wręcz wywrotowy punkt widzenia. Tak więc ja szukam inspiracji i platformy do podzielenia się na spokojnie swoimi przemyśleniami, a reszta to folklor, który jest raczej częscią tej przygody.
  Polałem i wypiłem za zdrowie wszystkich blogerów i komentatorów, a szczególnie tych agresywnych w intencji wyluzowania.
 • super temat
  Aha tak mi przyszło do głowy przed chwilą że energia pompowana ze Słońca na Ziemie idzie w zimny kosmos, zupełnie jak ciepło z naszych domów w zimne dni przez okna ucieka na miasto, ale pewnie się mylę. Też ciekawe jest magazynowanie energii słonecznej w roślinach i organizmach żywych- a co tam przecież my wszyscy jesteśmy dziećmi Słońca, takie energetyczne byty .

  pozdrawiam
 • @miarka 16:09:33
  "Podczas ładowania akumulatora (alternatorem czy prostownikiem) zawarty w elektrolicie siarczan ołowiawy zostaje zamieniony w obojętny ołów metaliczny na płycie ujemnej oraz dwutlenek ołowiu na płycie dodatniej. W miejscach, gdzie cały siarczan ołowiawy został przetworzony na ołów lub dwutlenek ołowiu, rozpoczyna się kolejna reakcja ....

  . proszę poczytaj tu : i przyznaj ze się myliłeś

  http://www.akumulator.pl/ekspert-radzi/czy-w-akumulatorze-bezobslugowym-trzeba-kontrolowac-i-uzupelniac-poziom-elektrolitu
 • @Zorion 20:08:16 ------- Wielkie zmiany małej ziemi--------------
  Ziemia posiada swój osobisty reaktor jądrowy chcesz wiedzieć więcej zapraszam do kina na YT TU:
  -----------------------------------------------------------------------------
  https://www.youtube.com/watch?v=kbO2tlu1ulI
  ------------------------------------------------------------------------------
 • @Witkacy
  Obaj macie rację. Przy normalnej pracy, jest jak miarka mówi, przy przeładowaniu zaczyna dochodzić do elektrolizy wody. Czy chcecie się z tym bawić dalej.
 • @Torin 21:56:34
  Nie !!!
  ---------polecam najnowszy wpis :
  http://second.life.neon24.pl/post/144896,poznaj-swoja-kukle-napisy-pl
 • @Witkacy 20:57:15
  Co Ty mówisz. W tym tekście jest potwierdzenie tego co ja mówię, a nie zaprzeczenie.

  W dalszym ciągu tego co zacytowałeś jest:
  "...rozpoczyna się kolejna reakcja – rozkład wody zawartej w elektrolicie: na płycie ujemnej wydziela się wodór, a na dodatniej – tlen. Jest to dość charakterystyczny proces; mówi się wówczas, że akumulator „gazuje”. Przy intensywnym gazowaniu, maksymalnym prądzie ładowania, bądź zbyt długim ładowaniu w akumulatorze zachodzą procesy niszczące masę czynną płyt (mechaniczne wypadanie masy czynnej w wyniku gazowania) lub przekładki międzypłytowe. Zbyt intensywne ładowanie może spowodować uszkodzenie akumulatora i wzrost temperatury elektrolitu (a w efekcie – jego nadmierną utratę)."

  Czyli co prawda mówią tu o wydzielaniu wodoru i tlenu, większym co prawda jak powodowane przez ruchy Browna cząsteczek elektrolitu, ale jakimś niewątpliwie drobnym, bo nawet zabezpieczeń żadnych się przed tym nie robi. Przeciez gdyby tego było dużo to by było niebezpieczeństwo wybuchu takiego akumulatora.

  Natomiast sam nadmierny ubytek elektrolitu i konieczność dolewania wody destylowanej w akumulatorach klasycznych (czyli przedmiot mojego sporu z inżynierem) jest powodowany przez wzrost jego tempratury w procesach ładowania i rozładowywania.
  I to zresztą już napisałem wcześniej.

  W kazdym razie dzieki za mocne dopowiedzenie - teraz to już problem mamy rozpracowany.
 • a do tego mamy wsrod komentatorow dyslektyka badz nieuka -piuro
  Uczono mnie,ze produktem spalania jest CO2 i woda gdyz wegiel w czystej postaci raczej nie wystepuje.CO czyli czad to produkt polspalania.
  Uwaga na marginesie;razace wedlug mnie jest wyrazenie:wypowiadac sie w temacie.Toz to potworek jezykowy.Czyz nie powinno wypowiadac sie na temat?
 • @Torin 23:31:45
  Polecial,jeno ze tylko raz,bo Gorbaczow wsrzymal program.Rosjanie niezupelnie zajumaliprojekt wahadlowca.Ogolne zalozenia byly latwo osiagalne.O ile pamietam zalozenia projektu byly w Wiedniu.
  Rosyjska wersja byla w niektorych aspelktach lepsza od oryginalu.Byla automatycznie sterowana i jako naped miala paliwo stale.
 • @Witkacy 21:11:49
  dzieki - przekonywujący materiał , wszystko się zmieni, mamy zadanie- jak uratować własne życie. To stąd chyba te budowle i tunele w Alpach i bunkry w Niemczech. Oni juz wiedzą, reszta na depopulację jest przeznaczona. Wielkie zniwa będą mieć farmerzy.

  pozdrawiam pięknie
 • Japrdl!
  Spalanie paliw kopalnych nie jest fajne. To prawda. ALE z całkiem innych powodów niż utrata masy Ziemi. Współczuję!!! Tj. Tobie współczuję. Boszsz! Prawo zachowania masy i energii! Akurat nie o nie chodzi w szkodliwości spalania (Marnowania) paliw kopalnych, ale w bilansie węgla, ale o czym tu gadać, jak jesteśmy na etapie "tracenia masy". Tj. fakt, z zewnętrznych warstw atmosfery trochu nam ulatuje (zwł. helu), ale to zjawisko naturalne i dotyczy ono mniej więcej tak samo substancji naturalnie występujących w atmosferze, jak i sztucznie tam wprowadzonych.
  Swoją szosą na NE już wcześniej byli ludzie od "alternatywnej" fizyki i innych temu podobnych spraw.
  Jeszcze offtop: ja tam w pracy różne miałam takie tam michałki. Pomału z nich wychodzę. Jak pozałatwiam swoje sprawy, to będę w kontakcie. Tak, że ten. Czuj duch!
  :)
 • @Torin 23:18:45
  Jak skończę wieczorne domowe sprawy, to poleję dziś sobie na Twoje konto (Cabernet może być?). Co do zaniku nauk ścisłych - prawda, bolesna prawda! Społeczeństwo postindustralne, taka jego twarz! Postindustralizm, postprawdy i takie tam inne przesądy. Spotykam to na co dzień. W pracy. Na ulicy. Itd. Jeden człek nie kojarzy mojego zdenerwowania na widok stosu aku przechowywanych w blaszanej przegródce w zamykanym garażu... Pewno się leserował jak na chemii było (w podstawówce) o tym że metal + kwas = wodór i cała reszta. Albo pani mu nie dała se "szczeknąć" wodorem i taki bidny bez tego szczeknięcia wodorowego nie wie, że to gaz wybuchowy.
  Inne inteligentki (dwie mam takie, obie inżyniery!!!!) które jak w pokoju mamy 27C, a za oknem 33C, to... otwierają okno, żeby "się ochłodzić"!!! Mało, że wpuszczają upalne powietrze, to jeszcze wpuszczają bezpośrednie promienie Słońca!!! Trzecia koleżanka-prawniczka dała se wytłumaczyć jak to jest z tymi temperaturami. Ale ona miała 5 z logiki... A tamtym mimo KILKUKROTNYCH prób wyjaśnienia zasady powstawania ciągu naturalnego, nie udało się tego wytłumaczyć!!! Przychodzę do pracy ok. godzinę wcześniej, wytwarzam ten ciąg (robi się wtedy ok. 23 do 24 z tych 27C), to przez chwilę da się wytrzymać. Potem przychodzą te ynteligętki i "wietrzą w celu ochłody". Był u IBF cykl "Pokoloruj drwala"... Tamże szerzej omówiono temat.
  Wg mnie świat który znamy zmierza do zagłady. Wiedzę będą mieli nieliczni a plebs zostanie ograniczony do ABC i umiejętności otwarcia piwa i srajfona.
  Pora umierać?
 • @miarka 01:05:09
  Stan energii jądrowej się nie zmienia, bo to "zwykła" chemia, a nie jądrowa, nie są to żadne dla fachulcia arkana. Boszsz! TAKIE proste rzeczy musimy przypominać!?! Czasem se myśle, że niektóre ludzie to powinny mnie zwrócić moje podatki, co na ich kształcenie poszły. O.
 • @jan 08:05:57
  Ymmm, no trochu te inżyniery potrzebowały wsparcia od matematyków. Bez takiego Ulama, by bąby nie było. Same, te inżyniery, to tak po omacku traifały, a te Ajnsztajny jednak ich ukeirunkowali, tak, że ten, no w Manhatanie jednak naukowcy inżynierom pomogli. A żę Sowieci tę swoją bąbę (nie poprawiać, stosuję tu ort jako środek wyrazu) bezczelnie do Usmanów zerżnęli, to też prawda, w dodatku Poliszynel i rzeczywiście prawie od początku;).
 • @Torin 13:28:04
  NO z tym momentem pędu, to bym se musiała trochę powtórzyć. Ale zawsze dużo zależy od tego, jakie uproszczenia, założenia przyjmiemy w naszym modelu, który wykorzystujemy na konkretną potrzebę.
  A co do mechaniorów i "oleju do sprzęgła", to ja wspomnę tylko takiego delikwenta, co mi taki perpedyk w zawieszeniu założył odwrotnie. No, mam taki dynks w aucie, jest to część zawieszenia, w przybliżeniu taki patyk w dziurze. Tyle tylko, że i dziura, i odpowiednio patyk mają kształt walca. I on mi to na siłę założył odwrotnie... Mało się nie wrąbałam w przeciwny pas ruchu jak zjechałam (wyjeżdżając od niego) z krawężnika na parkingu. Już wiedziałam, że mi dużą krzywdę w zawieszenie zrobił, ale nie wracałam, żeby naprawił w ramach gwarancji, bo skąd mogę wiedzieć, co by spier*ił przy okazji takiej naprawy?! No i takie ludzie potem fanzolą o zjawiskach globalnych... Tak, ten mechano też tak miał.
 • @bez kropki 20:18:53
  NIe walca, tylko stożka. Mój błąd, za który przepraszam. To z gorąca. W tekście wyżej miał być stożek - obie jego tworzące są normalnie płaszczyznami na których "siedzi" moje zawieszenie. No a ten geniósz z powierzchni styku mi zrobił punkt styku przez co o mało nie doszło do kolizji. (Nie, spoko, ja potrafię prowadzić także samochód z rozwalonymi zawiechami, a tą sprawę już załatwiłam w innym warsztacie i w ogóle to było dawno temu).
 • A w ogóle, to na jajach bzdyklaczy, o tu:
  http://sigma.neon24.pl/post/141244,jaja-bzdyklaczy-optymistyczne-nr-xx-czyli-gorzej-juz-bylo
  jest mowa o edukacji... Trochę zbiegły się tematy;)
 • @bez kropki 21:32:22
  "Tak, że ten. Czuj duch!"
  Dawno nie rozmawialiśmy:)
  Czujny jestem jak ważka cały czas. Niestety, chyba już nie jestem, szybszy od syku węża. Zwalę to na upał:P

  Kupiłem sobie wynalazka/hobby, skoro już o samochodach. Spora przygoda, ale za cholerę nie oddaje do mechanika. To nie gulf, więc go nie znają i jak mają mi spie........ić za 10k peelenów, psuć trzy miesiące, a potem że nie ich wina, to sobie wolę sam zrobić za 2,5-5k peelenów, też gdzieś w tym czasie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej