Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
63 posty 5198 komentarzy

Myśli nieuczesane

Torin - Ponieważ genetyka zrobiła olbrzymie postępy i stańczyków się narobiło, pójdę w Joker'a! -------------------------------------------------------------------W głowie się nie mieści, ile rzeczy trzeba mieć w dupie. Kulomb Odkrywca '15

Spróbuję was pogodzić (Ukraina)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polskę, Węgry i Rumunię, stać na udzielenie wysokiej pożyczki Ukrainie

 

Spróbuje was pogodzić (Ukraina)
Abstrahując od wielkości i wiekowości pojęcia narodu ukraińskiego, państwo pod tytułem roboczym Ukraina wielkie było/stało się, po rozpadzie związku radzieckiego/Rosji.
Stało się tak dlatego, że wcześniej Ukraina była częścią składową państwa Rosja i wygodne było włodarzom Rosji, dopisywać do powiatu ukraińskiego, wszelkich ziem zachodnich. Co prawda taka Polska, czy Węgry, były w bloku wschodnim, ale jednak były to inne byty państwowe, niż wielka Rosja. Nie stanowiło również problemu dla ówczesnych włodarzy Rosji, przepisywanie ziem wschodnich do Ukrainy. Można się było trochę przymilić autochtonom, a różnica była taka, jak przypisanie Torunia do Bydgoszczy, albo odwrotnie. Podobnie zresztą jak w przypadku Białorusi.
Sytuacja uległa zmianie po 91szym. Ukraina wybiła się na samodzielny byt państwowy, w ramach określonych wcześniej na Kremlu, jako republika radziecka, będąca integralną częścią Rosji.
Nasi włodarze przywiezieni na ruskich czołgach, bądź wychowani pod ich czujnym okiem, po ’91, ani razu nie przejawiali objawów, jakby im, czy bardziej Polsce, czegoś brakowało na wschodzie. Cirka połowy terytorium. Nie specjalnie również byli zainteresowani przypominaniem, a już tym bardziej podkreślaniem, czystek etnicznych na tych terenach. Mówimy o Kaliningradzie, Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Inaczej miała się sprawa na Kremlu. Tam od razu pomyślano, że jak na byt niezależny, czy choćby seminiezależny od Rosji, Ukraina jest za duża. Przynajmniej od strony wschodniej. Jak to zrobić i kiedy?

Ukraińcy jakby byli nieświadomi wiszącego nad nimi miecza. Od ’91 pogrążali się w radosnym rozkradaniu smętnych resztek po ZSRR, korupcji i oligarchizacji. Na ironię zakrawa fakt, że rusko - austriacka propaganda, w którą Ukraińcy głęboko wierzą, każe im nienawidzić polskich „panów”, uosabianych w postaciach okrutnych i chciwych kniaziów. Jedyne co im się udało zbudować przez ten czas, to właśnie owych kniaziów. Zresztą podobnie jak wcześniej, nie polskich, tylko ukraińskich właśnie. Krew z krwi. Natomiast państwo pod tytułem Ukraina, była i jest wydmuszką, z olbrzymimi problemami etnicznymi. Z tą różnicą, że co prawda Lachów wyrezano, bądź wywieziono, ale przywieziono ruskich, też w dużej mierze na czołgach.

Tu dygresja. Moja powyższa ocena, nie jest w jakikolwiek sposób skorelowana z postrzeganiem obywatela państwa zachodniego, zamożnego, które nie zmarnowało czasu od ’89. Nic podobnego. Jednak, choć naprawdę nie ma się z czego cieszyć, w aż tak ciemnej dupie nie jesteśmy.


Dochodzimy niniejszym do mniej więcej chwili obecnej, w której to kilku cwaniaków postanowiło lont przyciąć, rozumiem po to, aby szybciej wydupiło. Wykombinowali sobie, że po co Ukraina ma być seminiezależna od Ruskich, jak może być seminiezależna od nich i ich krowy paść.
Trudno mi ocenić, czy tego Kremlowi było za wiele, czy właśnie podobnego pretekstu poszukiwał. Uważam, że to jest prawdopodobne, bo nie wiadomo mi wiele o jakichś usilnych próbach storpedowania planów, czy zmiany kursu. „Praca” Rosji, rozwinęła się i objawiła mocą, dopiero po „majdanach”. Do tego czasu Rosjanie, jedynie pomrukiwali bez przekonania, na swoich zachodnich „partniorówów”.

Danie Ukrainie mokra szmatą w pysk, poprzez windykację Krymu, było tylko preludium. Przewidywałem to we wcześniejszych wpisach, gdy większość pro-atlantyckich wiernych, zarzucało mi absurdalność podejrzeń i próbowało udowadniać, że Putin wygrał, ale przegrał, bo Krym to worek bez dna i połączenie ma tylko wodą.
Już tym razem, otwarty i katastrofalnie nieudolny konflikt zbrojny, ze zbuntowanym południem, wspieranym przez Moskwę, oznacza pogłębienie, a w zasadzie podniesienie do kwadratu, katastrofy gospodarczej bytu państwowego o tytule Ukraina. Byt państwowy o tytule Ukraina, stał się dryfującym wrakiem. Trudno obecnie ocenić, czy prędzej pójdzie na dno od dziur, którymi nabiera wody, czy od kursu na skały. Jedno jest pewne, katastrofa będzie piękna.
I oto mamy dzisiaj.

Polska opinia publiczna (ta jej część na którą zważam) podzieliła się na dwa obozy. Jedni chcieli by ratować i pomagać Ukraińcom, nawet nie tyle przez altruizm, co aby nie dopuścić do realnego wzmocnienia Rosji i jej skutecznego wejścia na drogę imperialnych sukcesów.
Drudzy, mając żywo w pamięci męczeństwo Polaków, utłuczonych tępymi siekierami, przez dziadków obecnych Ukraińców (których to, nobliwych antenatów, obecnie ukrainni wnukowie biorą sobie na sztandary i stawiają pomniki), oraz terytoria utracone, w haniebnych okolicznościach przyrody, kibicują Ruskim i żywią nadzieje, że się Ukraińcom sufit na łeb zwali do końca.

Hmm..
Altruistą to ja nie jestem. Z drugiej strony patrzeć, jak Ukraińcom odmraża się uszy, mając w świadomości, że za jakiś czas ktoś może odmrażać nam – też niedobrze.

Trzeba sobie zdać sprawę, w dużej mierze dzięki „sukcesom” „ekip” i „spółdzielni” od ‘89tego, jesteśmy raczej graczem trzecioligowym. Ani zawodników, ani budżetu. Więc koncepcje takie, żeby wysypać kapusty, tylko po to, aby Ruskim pokrzyżować plany nie wchodzi w grę, bo nasz wrak spocznie obok ukraińskiego. Natomiast derby na stadionach Ukrainy mogą przebić wynikiem, polską reprezentację w piłkę kopaną, w starciu z Realem Madryt. Dziesięć do jaja (gdyby ktoś nie wiedział, co to jest nasz „Krzynówek”).
Jak można przewidywać, z obserwacji klubów pierwszoligowych, oni już w zasadzie podsumowują rozgrywki, też raczej na minusie. Nie wynika mi, żeby NATO zamierzało umierać za Donbas, ani Kijów. Podobnie Unia jako taka, czy jej merkelica, uwikłana obecnie w bardzo poważne i gardłowe interesa z Rosjanami, jak i wstydliwe zaszłości, co do których wiadomo, że pewne teczki nie spłonęły na wysypisku.
Więc jak wiadomo wśród przyjaciół, wilki zająca zjadły.

Jeśli nie przyjaciele, to może inni? Tacy na przykład my, albo Węgrzy i Rumuni.
Tak się składa, że Ukraińcy mają pewne rzeczy, co do których własności są pewne wątpliwości, o czym było między innymi wyżej.
Nie sugeruje, aby im to odbierać, niegodziwie korzystając z ich upadłości i tego, że Putin ich przydepnął.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Byt państwowy o tytule Ukraina, pieniędzy oczywiście nie ma, a potrzebuje. Po pierwsze aby w ogóle funkcjonować, po drugie, aby prowadzić skuteczniejszy bój z buntownikami. Mam pewne wątpliwości co do ostatniego, że problem tkwi w pieniądzu, nie w czym innym, ale co tam. Przecież nie będziemy dzielnej armii ukraińskiej, bezpodstawnie oskarżać, że jest ruska.
Jak już wspomniałem Ukrainie nikt nie chce pożyczyć, bo chodzi plotka, że jest niewypłacalna i nigdy nie odda. Tym bardziej nikt nie chce dać. My będąc trzecioligowcem nie mamy budżetu kapitałowego, który moglibyśmy uruchomić tylko po to, aby przyblokować Ruskich, po za tym na zmarnowanie. Na taką zabawę stać tylko pierwszoligowców. Więc proponuje pożyczkę.
Polskę, Węgry i Rumunię, myślę, stać na udzielenie wysokiej pożyczki Ukrainie pod nieruchomości. Które to są nieruchomości, to ogólnie wiadomo, szczegóły można dogadać.
Wrogowie Ukrainy powinni być zadowoleni, jeśli uważają dalej, że byt państwowy Ukraina, nie jest wart swej nazwy i nigdy nie oddadzą, to powinni się cieszyć, bo stanie się w wyniku tego jeszcze mniejszy. Chyba, że im chodzi faktycznie tylko o to, aby „powiększona” była Rosja, a w żadnym razie nie jakieś Węgry, czy Polska. Rozumiem IP z Federacji..
Ci którzy twierdza, że dumny naród ukraiński i ich państwo, to coś dobrego i sensownego, też powinni być ukontentowani. Ukraina uzyska środki na reformy i prowadzenie walki, zachowa integralność i powstrzyma zapędy Rosji, oraz zgodnie z grafikiem spłat odda dług. Czyli cacy nie?
Wysokość pożyczki i hipoteka do uzgodnienia. Procent oczywiście słowiański. Tu nie idzie o jakąś lichwę. Niech Ukraina kuje swój los. Ich pono, jest ze dwa razy tyle co nas. To chyba ich starczy jak będą mieli dzięgi.
Nie wiem jak Węgrzy, ale my w międzyczasie, powinniśmy pochylić się nad zagadnieniem należytej asysty komorniczej. Coś mi mówi, że po fakcie, wierzyciel nie będzie chciał oddać po dobroci, a naszemu komornikowi bez asysty powie: Nie mamy waszego rowerka! I obije mu mordę za bezczelność, że przyłazi po pieniądze.

Pozostał malutki problem, skąd my mamy wziąć miliardy na owa pożyczkę. Oczywiście Balcerek znajdzie rozwiązanie banalne. Przegłosować zwiększenie deficytu o 300% i zaciągnięcie właściwej pożyczki w Londynie, tudzież innym Luksemburgu. Moim zdaniem ktoś powinien kopnąć go niesłabo w dupę, żeby się wziął za robotę, jak już tak wyszło, że dzierży NBP. Myślę, że na taką pożyczkę społeczeństwo ofiaruje, jak na budowę Gdyni. Cele (wszystkie) szczytne. Niezależnie od wyniku i wypadków nie tracimy. Albo pomożemy Ukraińcom wyciągnąć się z gówna, w którym się znaleźli w olbrzymiej mierze z własnej winy, czyli rozumiem, wdzięczni nam będą, albo nie. I wtedy komornik.
No niestety, twarde prawo, ale prawo..

No i co, pogodziłem?:))

KOMENTARZE

 • Się podobało.
  pozdrawiam
 • @ratus 16:34:43
  Miło mi. Również pozdrawiam:)
 • No emmpstremmbzdremmmm....
  Jak na Czytelnikow to w sam raz..mzoe pojma..dl apana mam wyklad..
  muzulmanina Imama...niech go pan poslucha: dowie sie pan czegos wiecej niz w szkolce.
  https://www.youtube.com/watch?v=sGAjOzjgaDQ
 • @RomanKa 18:37:10
  Obejrzałem, no miły starszy człowiek, ale nie powiedział mi czegoś wybitnego. Dużo więcej ciekawszych rzeczy dowiadywałem się w szkółce, niż od malezyjskich imamów.
  To tak jest dobrze. On oświeca tamtejszy lud, który zapewne tych rewelacji słucha z otwartą buzią, jak historii z Zasiedmiogrodu. My mamy sprawy tutaj, teraz.
  Przede wszystkim wypracowanie własnego pomysłu, co z tym fantem zrobić i przestać się bez sensu kłócić, od ściany do ściany.

  Przepraszam bardzo koliegę, czy jeśli założyć, że absolutnie wszystko co powiedział imć Imam, to prawda, to czy to oznacza według koliegi, że powinniśmy popierać odzyskanie przez Rosję Krymu i połowy Ukrainy, oraz K.O. pozostałej reszty?
  Mnie to się w polskich rachubach nie zgadza. W rosyjskich jak najbardziej. Tako rzecze Imam zresztą. Co dziwne, Imamowi wychodzi, że to Allach czyni.
 • @Torin 19:11:28
  Zalozyc panie Kolego co??? z to co mowi to prawda??? Pan tego sie mial dowiedziec ponoc w szkolce:-)) To kto tu opowiada bzdeciki..??? Imam malazyjski , czy student nieuwazny??? Ja panu mowie, ze to co mowi to prawda nie musi pan nic zakladac,,poza noge na noge i sluchac,,,, Jak zaczyna od tze Entanty Rosyjsko Brytyjskiej , ukladu z 1907 roku...wiedzial pan o tym??
  Swoja droga popatrz pan na te gupie szkolki malazyjskie ....ile wiecej wiedza o Europie niz- nie przymierzajac- pan o.... Malazji:-)))
  A kto panu kaze popierac to- czy tamto??? jakie ma to znaczenie??? dla przynaleznosci Krymu, na ten przyklad..??? Przyszli wzieli,.,lapes capes..i co>??> pstro... Tak sie robi polityke i zmiany geopolityczne, Od zarania.
  Widzi pan- taka malutka rzecz, a od razu wylazi- jak szylo z wora, zebys sie pan za zadne polskie rachunki nie bral...dla wlasnego dobra i swoich najblizszych...
  I jeszcze jedno- nie Imamowi wychodzi tylko tak jest.
  Wszystko co sie dzieje dzieje sie z Jego Woli i bez Jego Woli nic sie nie dzieje...i to nawet, jesli pan o tym wogole nie wie:-)))
 • @RomanKa 19:26:20
  Więc na tym poprzestańmy. Malezyjscy Imamowie mogą być słabi w polskich rachunkach. I koliega Roman niech mi łaskawie nie grozi niedobrem dla mnie i moich najbliższych jeśli Ukraińcowi pożyczę pieniążek pod hipotekę, bardzo proszę..

  Pozdrawiam:)
 • @
  To może ja spróbuje pogodzić. :-)
  Polska - Rosja
  http://www.frombar.com/20140917/vv54198021a4a126.88112165-895653.html
 • @Stara Baba 19:56:05
  .
  Hi Chuck,
  reklam nie moge skasowac masz jakis jeszcze w rezerwie , please ?
 • @Torin
  Generalnie genialne - nadaje się na papier ... toaletowy.
 • @Max von Stirlitz 20:09:26
  Jeżeli chodzi o reklamy z Polsatu są one wszędzie gdzie jest polski komentator. Nie ma ich w ściąganych z zagranicy (z poza Polski).

  Mozna na przykład spróbować: (także Polsatu z reklamami)
  http://live.drakulastream.eu/static/popups/2400771135364850.html
 • Oj skleroza, skleroza ;)
  " ... „Praca” Rosji, rozwinęła się i objawiła mocą, dopiero po „majdanach”..."
  Ponieważ wcześniej były igrzyska olimpijskie w Soczi które kosztowały fortunę i ich bojkot byłby katastrofą!
 • Hmmm
  Jest jeden "mały problem" że Ukraińcy za naszą pożyczkę po rozwiązaniu bieżących problemów przyjdą odebrać "swoje ziemie" na wschodzie Polski.
 • @Zima Tysiąclecia 20:42:31
  Ich obecne problemy są wielkości Maczug w Pigczu. Czy jakoś tak. Nie sądzę, aby po tej tytanicznej robocie, mieli przesadną ambicję do imprez na wyjeździe i nie sądzę, aby ta nasza połączona pożyczka, ustanowiła ich jako mocarstwo. Nawet chwilowe.
  Oprócz tego przypominam akapit, o konieczności wzmocnienia pocztu komornika.

  Krzysztof J. Wojtas 18.09.2014 20:10:54
  Zawsze to jakaś użyteczność..
 • Mr Chuck Norris 20:17:43
  .
  POLSKA ! POLSKA !! POLSKA !!!
 • 5* A dziś na mieście widziałam jedną gościową -
  toczka w toczkę Kopaczowa. O mało jej z rozbiegu nie przypier*łam w facjatę kopa. na szczęście poznałam, że to jednak nie przemierzyca się zmitygowałam i nie kopnęłam niewinnej kobiety. Czemu o tym piszę? Ano temu, że:
  - szkoda, że Kopacz na pracach zleconych nie weźmie se do ekipy właściwego kandydata na Ministra Spraw Zagranicznych,
  - jak Ukraińcom mówiłam, że im Rosja zabierze Krym i Donbas (a jak da radę, to i co więcej),
  - szkoda, że u nas myślenie pragmatyczne jest mało rozpowszechnione (tak: jedyna droga dla Ukrainy to prawda tj. rozliczenie banderyzmu),
  - tak, jedyna droga dla Polski to lawirowanie między imperialistycznymi zapędami Rosji a ukraińskimi problemami.
  No, toś napisał porządny tekst. Niech Ci się ręce świecą.
 • @bez kropki 21:33:24
  Dziękuję. :)
  Ja się tej baby bardziej boję niż Tuska. I to jeszcze teraz. Święci Pańscy miejcie nas w opiece.
 • @Torin 19:34:03
  Wybacz havieri, myslalem -ze to z twojej strony literowka..ale piszesz koliego drugi raz, wiec widze zes havieri o stalej antypatii :-)))
  Ja nei mam nic przeciwko pozyczaniu komukolwiek, dopuki pozyczasz tylko swoje i natylko swoje ryzyko...Bieda w tym, ze ty i twoi amczu..zawsze pozyczacie nie swoje, ale czyje i na moja odpowiedzialnosc. A ja sobie wcale tego nie zycze:-))))
  Zatem pamietaj ostrzegalem...
 • @Torin 21:11:16
  Po co sięgać po swoje i jeszcze za to płacić i armię szykować?

  To ma samo poprosić o przyjęcie do polskiej wspólnoty.
 • @RomanKa 02:05:27
  Bardzo słuszna uwaga.
 • a ja, chyba głupi jestem
  bo myśląc o tzw. państwie ukraińskim / jest ono w onz ? / myślałem, że żydoski przewał majdański zrobili zachodni żydzi dla swoich oligarchicznych braci z ukrainy i to, że POlska POpiera tem wał wcale mnie nie dziwi, przecież TU sami swoi.
  Dobrześ mnie pan naprostował, już nigdy nie uwierzę gw i tvn-owi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 02:49:36
  Armię szykować to rzecz normalna ("si vis pacem" i tak dalej hiehie).
  Płacić? Jakie płacić? Ot, pozbyć się trochę makulatury z rezerwy walutowej (fiat money jakim jest dular) w zamian za kawał realizmu, jakim jest ziemia:). Niezły deal. Bywały gorsze;).
 • @RomanKa 02:05:27
  Wybaczam. Na stałą antypatię to u mnie trzeba dużo bardziej zasłużyć.
  "koliego" - tak mówił profesór wileński, akademicki zresztą. Może lwowski... nie pamiętam.

  Uważałem za właściwe, choć w notce o tym nie ma, że taka umowa musiała by być poddana pod referendum. W takiej kwestii, nie może decydować rząd arbitralnie, ani tym bardziej jakiś Torin.
  Nie doszliśmy do tego w dyskusji pod notką, bo żadnej dyskusji nie było. W każdym razie na temat.
  Twoje ponowne groźby, mam tam gdzie znajdować się powinny, jednak zwracam po prostu uwagę, że to niegrzecznie tak mówić.

  Swoją drogą, jeśli już usilnie starasz się zmienić temat i zabarwić personalnie - od 2007 nie skorzystałem z żadnych środków wspólnych. Nawet to jest naciągane, gdyż korzystając wtedy z podstawowej opieki zdrowotnej, z pewnością nie przekroczyłem składek własnych, bieżących, nawet nie kumulowanych. Podobno teraz ochrona zdrowia to i tak nie wspólne, tylko indywidualna umowa z podmiotem ubezpieczeniowym.

  Czy Ty i twoi bliscy mogą powiedzieć to samo o sobie w kwestii absorbowania środków wspólnych. Wspólne to nie cudze. Choć według Ciebie nie moje. Nie moje to czyje, twoje?

  Gdy trzech musi się dogadać co do zakupu... dętki do roweru i dwóch się zgadza i uważa za tyleż oczywiste, co korzystne, zawsze trzeci może powiedzieć, że próbują sięgać po jego pieniądze i ich ostrzec.
  Wywalić veto i albo tamtych dwóch złoży się na całą dętkę i wtedy dwóch jeździ rowerem, jeden popierdyla pieszo, albo popierdylają pieszo wszyscy. No już kuriozum by było, dawać potem temu trzeciemu jeździć.
  Raczej należałoby go ostrzec, żeby się do roweru nie zbliżał.
 • @Krzysztof J. Wojtas 02:49:36
  Pominę kwestię po co mieć armię.
  Proszę pamiętać, że to w założeniu miała być próba pogodzenia zwaśnionych polskich stron - polskich. Wspólny mianownik. Proszę sobie wyobrazić, że są ludzie którzy nie tylko chcą płacić za coś, co chcą sypać kasę za nic. W imię geopolityki, na złość Putinowi, za naszą i waszą, itd.

  Zostawiając tą kwestię na boku. Jeszcze jakiś czas temu myślałem podobnie do Pana, ale im dłużej patrzę, tym bardziej wychodzi mi, że tak się nie stanie. Staną się rzeczy inne, w najlepszym razie nic nie poprawimy. W najgorszym.. dużo się pogorszy i tym razem, może dużo bardziej "na zawsze".
 • x
  Winny jestem podsumowanie, ale niestety nie mam czasu i głowy. Może później. Co oczywiście rozmowy nie zamyka.

  Pozdrawiam
 • @Torin 14:54:42
  TOrin..wiesz czym sie rozni Torin od Tryka???
 • @RomanKa 18:06:12
  maścią

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej